Kocaeli Karamürsel Evde Masaj Si̇tare

Spor terapisi atletlere uygulanan bir vücut çalışması türüdür. Kocaeli karamürsel evde masaj Yunan ve Romalı atletler idman sırasında masaj ve egzersiz uygulamalarını birleştirmiştir. Aynı şekilde çeşitli Asya kültürlerinde de görülmektedir. Yaralanmaları önlemek, vücudu atletik aktiviteler için hazır hale getirmek ve en iyi şekilde koruyarak atlet sporcularını idmanın yorgunluğu ve yaralanma riskinden kurtarmaya yardımcı olmak içindir. Karamürsel evde masaj

Spor terapisi, masaj türlerinden biri olup üç temel biçimi bulunur. Bunlar bakım, aktivite öncesi ve aktivite sonrası masaj türüdür. Spor terapisinin her türü farklı olan uygulama tekniklerini kullanır. Kocaeli karamürsel evde masaj . Örneğin öfrelaj, avuç veya baş parmakla uygulanan hafif dozda bir vurma şeklidir. Baskı ve hız yapılmak istenen etkiye göre değişebilir.

Öfleraj tekniği kan akışını hızlandırır. Petrisaj ise iki el yardımıyla kası sıkıştırmasına dayanan bir yoğurma türüdür. Bu teknik gergin olan kas tellerini gevşetir. Kasa yapılan vuruş ve darbeler çoğunlukla küçük parmaklarla yapılır. Kaslara şekil vermek için de yapılabilir. Kupalama terapisi ise ellerin kupa şekline girerek kaslara vurulmasıyla yapılır. Deriyi uyararak, kasların uyuşmasını engeller.